Gombár Gyöngyi doktori védése

Gombár Gyöngyi kolléganőnk 2024. október 14-én n védte meg „Fluoreszcens sajátsággal bíró funkcionális arany nanoklaszterek” című disszertációját

Gombár Gyöngyi 1996. április 30-án született Kecskeméten. Középiskolai tanulmányait a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumában végezte. Felsőoktatási tanulmányait 2014-ben a Szegedi Tudományegyetem Biomérnök BSc alapképzésén kezdte el, majd az alapképzés elvégzését követően, a Vegyész MSc mesterképzési szakon szerzett diplomát 2020-ban. Egyetemi tanulmányait végig követte a kutatómunka: 2016-18 között az SZTE Mérnöki Kar és a VolánPack Zrt. közreműködésével egy növényi kondicionáló szer tesztelésének kutatási munkájában vett részt. Ezzel kapcsolatos eredményeiről a Mérnöki Kar Tudományos Diákköri Konferenciáján számolt be, ahol a Rotary Club Szeged-Tisza Különdíjában részesült.

A vegyész mesterképzés alatt 2019-ben csatlakozott projektmunka, majd ezt követően diplomamunka keretein belül a Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszéken Juhászné Dr. Csapó Edit Nanohibrid Struktúrák Kutatócsoportjához. 2020-ban felvételt nyert a Kémia Doktori Iskola, katalízis, felület, kolloid és anyagtudomány programjába, ahol Juhászné Dr. Csapó Edit témavezetése mellett arany-tartalmú nanoszerkezetű anyagok előállításával kezdett el foglalkozni, melyek intenzív fluoreszcens sajátságot mutatnak és szintézisük „zöldkémiai” úton megvalósítható. A doktori program keretein belül részt vett a Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék oktatási feladatainak ellátásában laborgyakorlatok vezetése révén; valamint egy vegyész és egy gyógyszerészhallgató diplomamunkájának elkészülésében is segédkezett. Tudományos eredményeit számos hazai és nemzetközi konferencián mutatta be, mind angol és magyar nyelvű előadások és poszterek formájában. A 2022-ben megrendezett 11. Nemzetközi Kolloid Konferencián a Legjobb Poszter Díjban részesült. 8 tudományos publikáció első- és társzerzője (összes impakt faktor ~ 40).

Kutatócsoportunk minden tagja nevében szívből gratulálunk Gyöngyinek és témavezetőjének a summa cum laude minősítésű doktori fokozat megszerzéséhez.